Menu
Menu
V košarici ni izdelkov.
Sprehodite se po Willomitzerjevi botanični poti, kjer se prepletajo bogata naravna dediščina, zgodovina raziskovanj bohinjskih gora in edinstveno rastlinstvo. Na poti nas bo vodil dr. Peter Skoberne, ki bo osvetlil pomen tega območja skozi zgodovinsko in naravoslovno perspektivo.
Pot nas bo popeljala skozi skrivnostni svet korit Mostnice in Hudičevega mosta, kjer bomo prisluhnili naravi in občudovali njene prefinjene oblike in barve v sozvočju vode in gozda.
Lovrenc Willomitzer (okoli 1747 – 1801) je bil slovenski ranocelnik, planinec in naravoslovec, ki je kot eden izmed “Štirih srčnih mož” leta 1778 uspešno osvojil Triglav. V Bohinj je prišel na pobudo barona Žige Zoisa, ki ga je leta 1776 postavil za ranocelnika v Stari Fužini. Poleg svojega poklica je raziskoval naravo in botaniko, spremljal Baltazarja Hacqueta na njegovih ekspedicijah ter pustil pomemben pečat v zgodovini bohinjskega gorništva in naravoslovja.
Okolica Hudičevega mosta se ponaša z izjemno pestro floro. Na sušnih rastiščih uspevajo črni gaber, mali jesen in žarkasta košeničica, v vlažnih predelih pri lehnjakovem slapu pa lahko v začetku poletja občudujemo žužkojedo alpsko mastnico, kasneje pa še močvirsko samoperko, znano kot Kristusova srajčka.
Posebnost območja so divje orhideje, med katerimi izstopa muholiko mačje uho. V podrasti mešanih gozdov v maju dišijo šmarnice, spomladi zacvetijo črni teloh, jetrnik in trobentice, proti koncu poletja pa gozd zapolni vonj ciklam. Na pašnikih bomo spoznali tudi številne zdravilne rastline, kot so zdravilna špajka, materina dušica, ranjak in srčna moč.
Botanično doživetje lahko nadgradite s posebno ponudbo, ki vključuje tudi cvetlični meni v gostilni Pri Hrvatu. Pustite se presenetiti okusi narave, navdihnjeni z divjeraslami rastlinami tega območja. Paketne vstopnice bodo na voljo kmalu.
Pridružite se nam na edinstveni botanični izkušnji in odkrijte skrite cvetlične zaklade Bohinja!