POHODNIŠTVO V BOHINJU
Bohinj predstavlja idealno izhodišče za podajanje v svet pod Triglavom, zato so tudi Triglav najprej osvojili Bohinjci. Bohinjske planine, poleti polne življenja, so gosto prepredene s potmi. Za ljubitelje pohodništva je Bohinj, od nižin pa do najvišjih vrhov, neusahljiv vir za vedno nova doživetja. Označenih planinskih poti je v Bohinju za več kot 300 km. Za načrtovanje svojih pohodov in sprehodov lahko uporabite tudi OUTDOOR ACTIVE aplikacijo.
Krajši izlet iz Rudnega polja do Zajamnikov ene izmed najlepših planin v Bohinju.
Pot po sledi ledenika je geomorfološka pot in vodi po ostankih delovanja nekdanjega ledenika, prek ledeniških moren in med ledeniškimi balvani.
Vodnikov razglednik je priljubljena razgledna točka, saj ponuja čudovit razgled na Spodnjo in Zgornjo Bohinjsko dolino, jezersko skledo in venec okoliških gora z zelo malo vloženega truda.
Slap Savica velja za enega največjih in najlepših slovenskih slapov, ki vas povsem prevzame s svojo prvobitno energijo.
Na lahkotnem sprehodu občudujemo Savo Bohinjko in njene pritoke, ostanke železarske dejavnosti pod planoto Jelovico, v poletnem času pa uživamo ob pogledu na cvetoče travnike.
Rudnica je ena izmed vzpetin, ki deli Bohinj na Spodnjo in Zgornjo Bohinjsko dolino. Če opravimo krožno pot, bomo iz različnih točk imeli razgled na skoraj vse kotičke Bohinja in gore, ki ga obkrožajo.
Sprehod okrog Bohinjskega jezera je skoraj obvezen za vsakega obiskovalca Bohinja. Lahko ga skrajšamo in prehodimo le severno ali južno obalo, vsekakor pa ne bo manjkalo lepih razgledov.
Pot okrog Bohinja poteka po pohodniški poti Juliana in sicer po delu etape 6 in 7. Pot vam bo približala Bohinj skozi oči prebivalcev, ki so stoletja oblikovali kulturno in naravno krajino v bogatem prepletu medsebojnih vezi, naravnih danosti in sobivanja z živalmi.
Gora s čudovitimi razgledi, ki jo je Julius Kugy nekoč označil za pravcati botanični vrt, kar sama vabi planince na obisk. Na planini Za Črno goro še danes stoji nekaj starih pastirskih koč.
Lahkoten sprehod po Pokljuki okrog šotnega barja, ki je eden najjužnejših v Evropi. Na informacijski poti se lahko poučimo o rastlinstvu in živalstvu tega občutljivega habitatnega tipa.
Krožna pot nas preko fužinarskih planin, od katerih je najbolj obiskana Planina pri Jezeru, vodi do Koče pri Triglavskih jezerih in naprej do Koče pod Bogatinom. Mimo Črnega jezera se nato po planinah vračamo na izhodiščno točko.
Pohodniška trgovina








Naj bo varnost vedno na prvem mestu
Za številne poti po Bohinju sta dovolj že dobra volja in primerni pohodni čevlji, spet druge lahko predstavljajo mnogo večji izziv. Vsakomur seveda ni treba na Triglav, saj je že sprehod ob jezeru lahko pravo doživetje barv in svetlobe, čudovitih pogledov ter idiličnih kotičkov. Spoštujte tako sebe in svoje omejitve, kot tudi naravo in njeno muhavo sposobnost, da se iz idilične oaze v trenutku prevesi v nevarno izkušnjo. Na strani Planinske zveze Slovenija si lahko preberete podrobne napotke za varnost v gorah v različnih situacijah in letnih časih.
Gorska reševalna služba Bohinj svetuje

V gore pozimi
Zimsko pohodništvo ima posebne zakonitosti in zahteva od pohodnikov še več priprave, znanja in previdnosti. Preverite, kaj vse morate upoštevati za varno hojo v zasneženih gorah.

